
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 750 µm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Output Current-Channel 1 | 1.5 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 0.6 V to 5.5 V |
Stock: 609
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37171
Ext.Price$0.37171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37171 | $0.37171 |
| 10 | $0.32697 | $3.26970 |
| 50 | $0.28762 | $14.38100 |
| 100 | $0.24502 | $24.50200 |
| 500 | $0.20874 | $104.37000 |
| 1000 | $0.19936 | $199.36000 |
| 3000 | $0.19041 | $571.23000 |
| 5000 | $0.17816 | $890.80000 |
